Закон про мову

25 квітня 2019 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" № 2704-VІІІ.

Закон визначає, що кожний громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою, а навмисне спотворення української мови в офіційних документах і текстах, зокрема навмисне застосування її з порушенням вимог українського правопису і стандартів державної мови, а також створення перешкод та обмежень у застосуванні української мови тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом.

Також педагогічні, науково-педагогічні і наукові працівники, крім іноземців чи осіб без громадянства зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.

Окрема частина Закону присвячена мові науки в Україні, якою є державна мова. Згідно з Законом:

— наукові видання публікуються державною мовою, англійською мовою та/або іншими офіційними мовами Європейського Союзу. У разі публікації англійською мовою та/або іншими офіційними мовами Європейського Союзу опубліковані матеріали мають супроводжуватися анотацією та переліком ключових слів державною мовою;

— мовою публічних наукових заходів (наукові конференції, круглі столи, симпозіуми, семінари, наукові школи тощо) може бути державна мова та/або англійська мова.

— за будь-яких обставин особа, яка бере участь у будь-якому публічному науковому заході, не може бути позбавлена права використовувати державну мову.

Цей Закон набуває чинності через два місяці з дня його опублікування (крім деяких частин). З повним текстом офіційно оприлюдненого Закону можна ознайомитись на сайті газети "Голос України" http://www.golos.com.ua/article/317062