28 вересня в Інституті книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відбулась презентація двох наукових видань, підготовлених та виданих у співпраці співробітників НБУВ та Видавничого дому «Академперіодика» НАН України.

Перше видання, підготовлене співробітниками відділу музичних фондів Інституту книгознавства, — це гарно оформлений та проілюстрований каталог «Музична Шевченкіана у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського», у якому зібрано  понад 4000 бібліографічних та аналітичних описів музичних творів і народних пісень, пов’язаних з іменем Великого Кобзаря. Каталог складається з п’яти розділів: «Музичні твори на тексти Т. Шевченка», «Музичні твори за мотивами творів Т. Шевченка», «Збірки за назвами і авторські збірки на слова Т. Шевченка», «Присвячено Шевченкові», «Улюблені, використані або записані Т. Шевченком народні пісні». Це унікальне за охватом матеріалу видання стане у пригоді дослідникам української культури, мистецтвознавцям, музикознавцям, музикантам-виконавцям, бібліотекознавцям, працівникам музеїв, нотних видавництв тощо. Каталог вирізняється як ґрунтовністю дослідження, так і якістю художнього оформлення і поліграфічного виконання. Важливим є те, що онлайнова версія каталогу постійно упорядковується й доопрацьовується, що робить видання сучасним і актуальним.

Колективна монографія «З історії книжкової культури України: дослідження ретроспективних книжкових, образотворчих, музичних видань та історичних колекцій з фондів Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського» є підсумком наукових досліджень з історії книжкової культури України, що проводилися науковцями Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського упродовж 2016—2018 рр. на базі фондів відділів стародруків та рідкісних видань, образотворчих мистецтв, музичних фондів, зарубіжної україніки, бібліотечних зібрань та історичних колекцій НБУВ. Видання, що побачило світ 2021 року, має зацікавити  бібліотекознавців, бібліографів, істориків вітчизняної культури.

У презентації з боку НБУВ взяли участь: генеральний директор НБУВ, чл.-кор. НАН України Любов Дубровіна, директор Інституту книгознавства Галина Ковальчук, а також автори видань і співробітники НБУВ Лариса Івченко, Людмила Руденко, Ірина Савченко, Гліб Юхимець, Оксана Супронюк та інші. З боку Видавничого дому на презентації були присутні: директор ВД «Академперіодика» Олена Вакаренко, редактори видань Зоя Болкотун і Олеся Чадюк, а також Євген Ільницький, Тетяна Шендерович, Ірина Семеренко, Вадим Гордецький і Олексій Туровський.

По закінченні презентації відбувся невеликий концерт. Першу частину із «Шевченківської сюїти» для фортепіано композитора Бориса Лятошинського виконав лауреат міжнародних конкурсів Андрій Кутасевич. Вокальні твори «Полюбила я на печаль свою» Сергія Рахманінова на слова Тараса Шевченка та «Нащо мені чорні брови» композитора Дениса Бонковського в обробці Леоніда Кауфмана  виконала лауреат міжнародних конкурсів Наталія Максимчук (фортепіанний супровід Андрія Кутасевича).

Співробітникам Видавничого дому «Академперіодика» було дуже приємно чути похвалу та слова подяки від колег з Бібліотеки та гостей, присутніх на цьому заході, адже у кожне видання ми намагаємося додати щось оригінальне й цікаве, використовуючи нові цифрові технології, а також власний досвід і творчий потенціал.

Сподіваємося, що й у подальшому наша співпраця з Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського буде такою ж плідною, щирою, цікавою, креативною, потрібною та значущою.