Зустріч працівників наукових журналів Академії з почесним віце-президентом компанії Tomson Reuters

31 березня 2016 року у Великому конференц-залі НАН України відбулося розширене засідання Науково-видавничої ради НАН України за участі почесного віце-президента компанії Tomson Reuters з розвитку контента і взаємодії з видавництвами Джеймса Теста, під час якого було обговорено шляхи розвитку наукових журналів за допомогою Web of Science.

У зустрічі взяли участь понад 100 працівників наукових установ НАН України – видавничих підрозділів, редакційних колегій та редакцій 50 наукових періодичних видань. Відкрив засідання голова Науково-видавничої ради НАН України академік НАН України Я.С. Яцків.

Голова НВР НАН України нагадав присутнім, що недавно на спільному засіданні Президії НАН України та Колегії МОН України розглядалося питання про необхідність удосконалення вимог до наукових фахових видань України, і є сподівання, що у найближчий час такі зміни відбудуться. Академік НАН України Я.С. Яцків відзначив позитивні зрушення – відчутне підвищення якості виготовлення наукових періодичних видань НАН України та приєднання академічних видань до системи користування індексами DOI. Значну роль у цьому процесі відіграє консультативна та практична допомога Видавничого дому "Академперіодика" НАН України, у тому числі у межах щорічної конференції "Наукова періодика: традиції та інновації". У 2016 році конференція відбудеться орієнтовно 8 червня.

Менеджер з розвитку бізнесу в Україні, Білорусі та Грузії компанії Thomson Reuters Олег Сябренко розповів присутнім про унікальну користь Web of Science для видавців у міжнародному розвитку та розвитку наукового потенціалу.

Почесний віце-президент компанії Tomson Reuters з розвитку контента і взаємодії з видавництвами Джеймс Теста у своєму виступі розповів про процес відбору журналів для флагманських індексів наукового цитування та до нового Індексу цитування джерел, що з’являються (ESCІ). Він наголосив, що новий індекс є частиною Core Collection.

Джеймс Теста нагадав присутнім про критерії відбору наукової періодики до наукометричної бази даних WoS:

  • наявність англомовної бібліографічної інформації (заголовок, авторське резюме, ключові слова)
  • наявність бібліографічних посилань в романському алфавіті
  • наявність рецензування
  • міжнародний склад редакційної ради/колегії
  • міжнародний склад авторів
  • регулярність та вчасність виходу
  • дотримання "Міжнародних редакційних конвенцій" (International Editorial Conventions).

Детальніше з інформацією щодо Web of Science можна ознайомитися у презентаціях, люб’язно наданих Джеймсом Теста та Олегом Сябренко.

Web of Science для наукових часописів України
Процес відбору часописів до ключової колекції Web of Science
Профілі кількох часописів, відібраних для покриття у Web of Science