Повідомлення про помилку

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /home/akademperiodykao/public_html/includes/menu.inc).

cOAlition S запропонувала Стратегію збереження авторських прав на дослідницькі статті, узгоджену з умовами Плану S.

cOAlition S

Прискорення переходу до повного та негайного відкритого доступу до наукових публікацій

План S: Стратегія збереження прав

Пропонуємо вашій увазі неофіційний переклад цієї Стратегії. З оригінальним текстом документа можна ознайомитись за посиланням: https://www.coalition-s.org/wp-content/uploads/2020/07/RightsRetentionStrategy.pdf

cOAlition S розробила Стратегію збереження прав, щоб надати дослідникам, яких підтримує організація cOAlition S, свободу публікуватися в обраному ними журналі, включаючи передплатні журнали, не порушуючи умов Плану S.

Організації cOAlition S сприятимуть цьому, змінюючи свої умови надання грантів, вимагаючи, щоб ліцензія Creative Commons Attribution (CC BY[1]) застосовувалася до всіх авторських версій рукописів, прийнятих до друку (Author Accepted Manuscripts, AAM[2]), або опублікованих версій (Version of Record, VoR[3]), де викладено оригінальні дослідження, і які підтримуються повністю або частково шляхом їх фінансування.

Деякі організації cOAlition S, починаючи з моменту надання гранту, вимагають від своїх грантоотримувачів застосовувати ліцензію CC BY до всіх майбутніх AAM, які виникнуть унаслідок їх фінансування (попередня ліцензія). Інші організації cOAlition S покладуть на своїх грантоотримувачів зобов’язання, що їх наукові статті (або AAM, або VoR) мають ліцензію CC BY (попереднє зобов’язання). В будь-якому випадку (попередня ліцензія або попереднє зобов’язання) ефект однаковий. Всі наукові статті, що виникають за рахунок фінансування організації cOAlition S, повинні мати ліцензію CC BY перед тим, як їх надсилають до журналу для публікації.

Грантоотримувачі організацій cOAlition S також повинні будуть забезпечити відкритий доступ на час публікації (без ембарго) до всіх дослідницьких статей.

cOAlition S повідомить видавців про ці нові умови надання грантів.

Ця стратегія застосовується до всіх рукописів, надісланих для публікації дослідниками, що фінансуються організацією cOAlition S. Однак це особливо актуально, коли роботи подаються до журналів, видавець яких ще не пропонує своїм авторам можливість викласти у відкритий доступ VoR дослідницьких статей способом, який відповідає Плану S. Отже, надання доступу на момент публікації до AAM у репозиторії дозволяє їм продовжувати публікуватися в бажаному журналі.

У Керівництві з впровадження, ця стратегія відповідна шляху впровадження Плану S з використанням репозиторіїв.

Довідка

Керівництво до Плану S включає такі зобов’язання:

Там, де це можливо, члени cOAlition S забезпечують шляхом контрактів або угод те, що автори або їх установи зберігають авторські права, а також права, необхідні для того, щоб зробити версію (VoR, AAM, або обидві версії) доступною за відкритою ліцензією без відтермінування. З цією метою cOAlition S розробить або прийме модель «Ліцензія на публікацію» для своїх грантоотримувачів.

Для виконання цього зобов’язання організації cOAlition S змінять свої угоди про фінансування таким чином:

• автори (або їх організації) повинні зберігати достатні права інтелектуальної власності, щоб відповідати їх вимогам щодо відкритого доступу;

• автори (або їх організації) повинні забезпечити відкритий доступ до авторських версій рукописів, прийнятих до друку (AAM), або опублікованих версій (VoR) дослідницьких статей на час публікації. Усі дослідницькі статті повинні бути доступними за ліцензією Creative Commons Attribution CC BY, або її еквівалентом, або, у виняткових випадках, Creative Commons Attribution No Derivatives CC BY-ND чи її еквівалентом, якщо так вирішено організацією cOAlition S.

Угода про надання гранту більшості організацій cOAlition S передбачає, що застосовуватиметься ліцензія Creative Commons Attribution CC BY або еквівалент (або ліцензія Creative Commons Attribution, No Derivative CC BY-ND, за згоди організації cOAlition S) у всіх майбутніх авторських версій рукописів, прийнятих до друку (AAM) з моменту початку надання гранту.

Упровадження Стратегії збереження прав

cOAlition S контактує майже зі 150 видавцями з передплатними / змішаними моделями, які разом публікують більшість дослідницьких статей, віднесених до організацій cOAlition S, щоб заохотити їх змінити свої публікаційні угоди, щоб дозволити всім авторам зробити свої AAM доступними на момент публікації з ліцензією CC BY. Як виняток, видавці можуть зробити це можливим лише для тих дослідників, які повністю або частково фінансуються організацією cOAlition S. Якщо ви є видавцем з передплатною моделлю і не отримали від нас e-mail, але хочете повідомити свою позицію, зв’яжіться з нами (info@coalition-s.org) із запитом коду відповіді видавця.

Які заходи повинні вжити видавці?

Від видавців, які погоджуються додати ці права до своїх чинних видавничих угод, ніякі подальші дії не вимагаються. Ряд видавців, такі як Лондонське королівське товариство та Товариство мікробіології, вже надають ці права всім авторам. Видавців журналів, які ще не використовують відкритий доступ або не почали трансформаційні заходи, якщо вони не бажають змінювати свої угоди про публікацію, щоб прямо дозволити самоархівування AAM, лист cOAlition S повідомляє про вимоги щодо відкритого доступу, яких дотримуються дослідники cOAlition S. Зокрема, лист повідомляє видавцям, що роботи, які вони отримують від дослідників, профінансовані організацією cOAlition S, вже будуть ліцензовані за публічною ліцензією, або що бенефіціари та їх автори за попереднім зобов’язанням мають надати таку публічну ліцензію своїм AAM або VoR.

Ця публічна ліцензія та/або узгоджені попередні зобов’язання мають юридичний пріоритет перед будь-якою пізнішою Ліцензією на публікацію чи Угодою про передачу авторських прав, яку видавець може попросити автора підписати.

Лист видавцям містить форму відповіді для зазначення, як вони будуть керувати майбутніми поданнями авторів, які фінансуються організацією cOAlition S.

Інформація, надана видавцями, буде додана до Інструменту перевірки журналів, публічного вебсервіса, який допоможе дослідникам визначити відповідність вимогам відкритого доступу організації cOAlition S для будь-якого журналу.

Авторські версії рукописів, прийняті до друку (AAM), чи опубліковані версії (VOR)?

Розробляючи Стратегію збереження прав, ми пам’ятаємо, що версія AAM відрізняється від VoR. Остання не тільки містить усі зміни, внесені в процесі редагування, форматування / брендингу журналу тощо, але це також версія, яку підтримує та курує видавець, який несе відповідальність за будь-які своєчасні і послідовні виправлення та відкликання.

З цієї причини ми вважаємо забезпечення того, щоб VoR була у відкритому доступі, кращим варіантом. У випадках, коли ця версія може бути доступна згідно з принципами Плану S, багато організації cOAlition S надають фінансування для оплати цих послуг у формі плати за публікацію статті (article processing charge, APC) та внесків у трансформаційні заходи.

Приклад: Wellcome Trust

До січня 2021 року Wellcome змінить свої стандартні умови надання грантів, щоб гарантувати, що власники грантів зберігають достатні права інтелектуальної власності, щоб відповідати вимогам відкритого доступу.

Зокрема, інформація у текстовому полі нижче буде включена до умов надання грантів Wellcome та застосовуватиметься до всіх чинних і майбутніх грантів.

 

Цим Ви надаєте ліцензію CC BY на всі майбутні авторські версії рукописів, прийнятих до друку (AAM). Якщо ви дозволяєте іншим володіти авторським правом на AAM, ви повинні гарантувати, що вони також надають таку ліцензію.Усі подання оригінальних досліджень до рецензованих журналів повинні містити таке твердження:Це дослідження фінансувалось повністю або частково Wellcome Trust [номер гранту]. З метою відкритого доступу автор застосував ліцензію CC BY до будь-якої авторської версії рукопису, прийнятого до друку (AAM), що виконано за цим грантом.

Текстове поле: Умови надання гранту Wellcome: мова відкритого доступу

Інформацію про те, як інші організації cOAlition S впроваджують стратегію збереження прав, можна знайти на веб-сторінці Дорожньої карти впровадження.

cOAlition S проводитиме серію вебсемінарів, спрямованих на видавців, у липні та вересні. Якщо ви хочете зареєструватися на них, заповніть форму, доступну тут: Вебінари щодо збереження прав.

Пов’язана інформація

Стратегія збереження прав: прес-реліз

Дорожня карта впровадження організацій cOAlition S

Зв’язок з видавцями

Форма відповіді видавця

Стратегія збереження прав: графік

Стратегія збереження прав: часті запитання

Стратегія збереження прав: вебінари

• Керівництво з впровадження Плану S з репозиторіями: результати опитування щодо репозиторія COAR


[1] Хоча за замовчуванням використовується ліцензія Creative Commons, Attribution (CC BY), багато організацій cOAlition S дозволяють дослідникам використовувати Creative Commons Attribution, No-Derivatives (CCBY-ND) у виняткових ситуаціях.

[2] AAM — це версія роботи, яка прийнята до публікації, включаючи всі зміни, внесені в процесі рецензування.

[3] VoR — це версія статті журналу, до якої надала доступ будь-яка організація, яка є видавцем, офіційно та виключно оголосивши статтю «опублікованою».

スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー