Повідомлення про помилку

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /home/akademperiodykao/public_html/includes/menu.inc).

«Друкарня Бердичівського монастиря босих кармелітів: історія та видавнича діяльність. 1758—1844»

11 березня 2020 року у відділі стародруків та рідкісних видань Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відбулась презентація нового видання — бібліографічної монографії «Друкарня Бердичівського монастиря босих кармелітів: історія та видавнича діяльність. 1758—1844» (Київ, 2019, 680 с.). Автор книги — працівниця Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, кандидат історичних наук Ірина Ціборовська-Римарович — уклала хронологічно упорядкований каталог відомих нині видань і примірників видань монастирської друкарні, що зберігаються у бібліотеках України, Польщі, Литви та Бєларусі. Також вона описала історію Бердичівського монастиря та Чудотворної ікони Бердичівської Божої Матері, історію створення та організацію діяльності друкарні, кількісно охарактеризувала її продуктивність, створила докладний і різнобічний науково-допоміжний апарат видання: перелік архівних і опублікованих джерел, абетковий покажчик видань, іменний покажчик авторів, бенефіціарів та інших осіб, причетних до роботи та видань друкарні. Це перше історико-книгознавче дослідження Бердичівської друкарні, яка «була найактивнішою латиношрифтною друкарнею на південно-східних теренах Речі Посполитої І, допомагала Римо-Католицькій Церкві проводити місійну діяльність на історично православних українських землях, забезпечувати потреби вірян католицької конфесії, долучалася до розвитку освіти, друкуючи підручними і шкільні програми для навчальних закладів Правобережної України».

У оформленні нашої книги ми використали ілюстрації зі старовинних видань — гравюри, віньєтки, заставки, буквиці — щоби допомогти читачеві відчути їхню невимовну красу.

Вела презентацію директор Інституту книгознавства НБУВ, доктор історичних наук, професор Галина Ковальчук, яка наголосила на важливості уведення до наукового обігу нового матеріалу з фондів бібліотеки. Під час презентації виступили рецензенти рукопису, які рекомендували його до друку (доктор історичних наук, професор кафедри історії мистецтв історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ірина Войцехівська та кандидат історичних наук, завідувач відділу стародруків та рідкісних видань Наталія Бондар), і рецензенти книги (доктор історичних наук, доцент, професор кафедри історії Національного університету Києво-Могилянська академія Максим Яременко та доктор історичних наук, учений секретар Музею книги і друкарства України Михайло Довбищенко), а також викладачі закладів вищої освіти і працівники музеїв. Усі вони відзначали не тільки вагомість та ґрунтовність дослідження, але й відповідність її оформлення змістові, якість художнього оформлення та поліграфічного виконання.

スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー