Видавничому дому "Академперіодика" Національної академії наук України 25 років

Цієї самоізольованої весни Видавничому дому "Академперіодика" Національної академії наук України виповнилось 25 років.

Начебто не так уже й багато, особливо з огляду на Академічні ювілеї, однак нам є про що згадувати і чим пишатись.

Від 1995 року, коли рішенням Президії НАН України створено Спеціалізовану друкарню наукових журналів, ми зросли до установи, що поєднує забезпечення повного видавничого циклу для різноманітних періодичних і книжкових видань із науковими дослідженнями у царині видавничої справи.

Почавши із дещо запізнілих випусків "Доповідей НАН України" і "Вісника НАН України", ми разом із Науково-видавничою радою започаткували Програму підтримки академічних журналів, у межах якої щороку здійснюється випуск близько 40 назв видань. Багато з них завдяки нашим зусиллям змінили обличчя, запровадили нові технології підготовки оригінал-макетів, системи цифрових ідентифікаторів, створили структуровані вебресурси.

Наш поступ у книговиданні засвідчений півсотнею міжнародних, державних і академічних нагород.

Позбавлені нині спілкування наживо, тішимось спогадами про нашу щорічну науково-практичну конференцію "Наукова періодика: традиції та інновації" і чекаємо, коли знову зможемо зібрати для обміну досвідом академічних (і не тільки !) фахівців.

Підсумки роботи Видавничого дому "Академперіодика" за 25 років — це 4323 випуски 73 назв періодичних видань, тираж яких перевищив 1,1 млн примірників, і 1167 назв книг тиражем майже 0,5 млн примірників. А до того — робота групи науково-методичного забезпечення видавничої діяльності НАН України, методичні рекомендації з технічних і правових питань у видавничій справі, анотовані каталоги книжкових видань, каталоги академічної періодики, численні виставки і дослідницькі статті.

Сподіваємось, що спільними зусиллями з вами, колеги, зможемо і далі збільшувати кількість фахових публікацій, одночасно працюючи на їхньою якістю, гідно оприлюднюючи результати праці науковців.

Щиро, колектив ВД "Академперіодика" НАН України.