Шановні колеги!

25.06.2024 відбувся семінар з питань внесення змін до Положення про використання об’єктів права інтелектуальної власності в НАН України щодо застосування ліцензій відкритого доступу, організований ВД «Академперіодика» спільно з Науково-видавничою радою та Центром досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України.

 

Із записом семінару можна ознайомитись тут: https://www.youtube.com/watch?v=BL8D6ustWEc

Пропонуємо також коментар директора ВД «Академперіодика» НАН України Анни Радченко:

«Що показав цей семінар? Уже не вперше під час подібних заходів я бачу, що багато учасників сприймають нові розпорядні документи як примус, що погіршить життя редакцій наукових періодичних видань і збільшить кількість їхньої роботи. Насправді ці документи є фактично відповідями на вимоги чинного законодавства, дотримання якого у видавничій справі є сферою відповідальності головного редактора. І не тільки моральною.

Запропоновані примірні договори є інструментами, які редакція може адаптувати під потреби журналу й застосовувати у повсякденній практиці. Не вигадувати їх з нуля, не копіювати та/або компілювати з інших видань. Якщо головний редактор впевнений, що в житті видання ніколи не виникне спірних питань стосовно правомірності опрацювання й оприлюднення будь-яких матеріалів, то жодних договорів ні з ким можна не укладати. Тоді вся відповідальність за будь-які порушення цілковито лежатиме на виданні (і це ви ще не бачили проєкту Закону України «Про академічну доброчесність»!).

А якщо видання хоче принаймні розділити відповідальність з авторами і захистити себе від звинувачень у порушенні чинного законодавства — треба працювати.

Примушувати ми вас не можемо та й не хочемо, можемо тільки допомогти».