28 червня 2023 року оприлюднено інформацію про оновлення Journal Citation ReportsTM (Clarivate). З цього року імпакт-фактор компанія почне розраховувати для всіх видань, які входять до чотирьох журнальних колекцій Web of Science Core Collection. А саме: Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index , Arts and Humanities Citation Index та Emerging Sources Citation Index.

Також від 2023 року значення імпакт-фактору, яким оперуватиме ця наукометрична база, буде розраховане з точністю до одного знаку після коми, тому відбудуться певні зміни у розподілі видань за квартилями.

2023 р. квартиль за імпакт-фактором ще не  буде розрахований для Arts and Humanities Citation Index та Emerging Sources Citation Index. Ці показники буде оприлюднено уперше у червні 2024 року.

Переглянути значення імпакт-фактору та інші метричні характеристики журналів нині можна в Journal Citation Reports. Адже компанія Clarivate, підтримуючи Україну, продовжила безкоштовний доступ до своїх ресурсів для українських науковців до кінця 2023 року.

На сьогодні Web of Science Core Collection загалом індексує 22 012 журналів, з них 84 афілійовані з Україною, для ще чотирьох видань індексуються англомовні версії, права на які було передано закордонним видавцям. Із 84 журналів 11 увійшли до Science Citation Index Expanded, тобто для 11 український видань цьогоріч імпакт-фактор буде розраховано уперше.

З НАН України та її установами афілійовані 36 періодичних видань, для 21 з них Академія є співзасновником.

ВД «Академперіодика» НАН України є видавцем для дев’яти таких видань, вони входять до Програми підтримки журналів НАН України. Серед них і два загальноакадемічні: «Science and Innovation» і «Космічна наука і технологія».