Шановні колеги!

Після здійснення реєстрації загальноакадемічних журналів  Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення змінила позицію стосовно способів поширення дзеркальних видань — наукових журналів з повнотекстовою електронною версією, доступною онлайн.

Офіційного роз’яснення щодо цього, а також стосовно ігнорування інформації про співзасновників наукових періодичних видань, ми не отримали, попри звернення Науково-видавничої ради НАН України  до Нацради у особі її очільниці Ольги Герасим’юк.

Тому нині у способах поширення журналів, основною версією яких є друкована, мусимо зазначати варіант: безкоштовне поширення, передплата.

Водночас, за умови отримання ідентифікатора медіа для друкованої версії журналу, надавати додатковий пакет документів для отримання окремого ідентифікатора медіа не обов’язково — Національна академія наук України цього не вимагатиме, а у Законі України від 13.12.2022 № 2849-IX «Про медіа»  зазначено, що: «До сфери дії цього Закону не належить поширення масової інформації… 1) фізичними особами — підприємцями або юридичними особами на власних вебсайтах, якщо поширення масової інформації не є основним видом діяльності суб’єкта та поширювана ним масова інформація пов’язана з господарською діяльністю суб’єкта у сферах, відмінних від сфери дії цього Закону» (ст. 2), а також «2). Суб’єкти у сфері друкованих медіа можуть зареєструватися добровільно відповідно до вимог цього Закону з урахуванням особливостей, передбачених розділом IX цього Закону. 3) Суб’єкти у сфері онлайн-медіа можуть зареєструватися добровільно відповідно до вимог цього Закону.» (ст. 63).