З усіх свят, що припадають на 14 жовтня, День захисника України є наймолодшим, адже встановлено це державне свято лише 2014 року.

Дата 14 жовтня вибрана не випадково: цього дня відзначається християнське свято Покрова Пресвятої Богородиці, а з 1999 року — і День українського козацтва, чиї традиції боротьби за незалежність України наслідували вояки Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії. Тоді днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови.

Історична вервечка поєднала героїчне минуле нашої країни з її не менш героїчним сьогоденням. Потребу вшанувати пам’ять героїв суспільство гостро усвідомило 2014 року — після Революції Гідності, від початку російської окупації Криму та воєнних дій на території Донецької та Луганської областей.

А з першого дня повномасштабної агресії рф проти України й усього українського народу, з початком Великої війни, для нас це стало одним із найважливіших свят. Адже зараз дуже багато наших захисників і захисниць зустрічають його на фронті, демонструючи усьому світові неймовірний зразок мужності та відваги, любові до рідної землі, готовності до самопожертви.

Ми вшановуємо героїзм захисників України, схиляємо голову у хвилині мовчання за полеглими героями, допомагаємо фронту у різних проявах волонтерства і працюємо далі — до Перемоги України!