Вітаємо у середньовіччі: нещодавно на новинєвих сайтах з’явилась інформація про те, що ворог на тимчасово окупованих територіях України палить чи невідь-куди вивозить книги зі шкіл, книгарень і бібліотек.

Про це повідомили, зокрема UNN. УКРАЇНСЬКІ НАЦІОНАЛЬНІ НОВИНИ. ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО та СЛОВО І ДІЛО. АНАЛІТИЧНИЙ ПОРТАЛ

У Луганській, Донецькій, Чернігівській та Сумській областях підрозділи «воєнної поліції», окрім репресивних, виконують і «ідеологічні функції», знищуючи «екстремістську» літературу — історичну та художню, яка не відповідає химерних витворам кремлівської пропаганди.

Екстремістськими, на думку окупантів, є шкільні підручники історії України, наукова та популярна історична література, книги про історію Майдану, АТО/ООС, українських визвольних змагань. Також окупанти мають перелік заборонених до згадування імен, а саме: Мазепа, Петлюра, Бандера, Шухевич та Чорновіл.

Добре, що в мордорі невідомий інтернет і відкритий доступ, натомість фактично є заборона на вільний обіг знань і відкритий доступ до інформації.

Протистоятимемо ворогу і на цьому фронті: пам’ятаємо про вільний електронний простір і видання, що збережені та існують у ньому.

Наприклад: загальноакадемічна науково-популярна серія «Наука для всіх»

загальноакадемічні наукові журнали «Вісник НАН України», «Science and Innovation», «Доповіді НАН України», «Космічна наука і технологія»,

а також вебресурси багатьох вітчизняних наукових журналів та установ, зокрема електронна бібліотека Інституту історії України НАН України http://resource.history.org.ua/

А ми, співробітники Видавничого дому, ще раз пересвідчуємось у тому, наскільки потрібною є наша робота у мирний час та яким необхідним і важливим є зараз наш внесок у боротьбу. Бо ми працюємо: редагуємо наукову та науково-популярну літературу, робимо оригінал-макети видань, електронні версії яких є доступними, а після Перемоги ми їх обов’язково надрукуємо!

СЛАВА УКРАЇНІ!