Ми всі знаємо про жахливу трагедію, що сталася 23 травня у Харкові, унаслідок якої загинуло семеро наших колег, працівників поліграфічного комплексу «Фактор-Друк», і ще 22 отримали поранення. Ті, що виросли на «вєлікой русской культурє», вчергове показали свою суть, і з цього приводу генеральна директорка видавництва VIVAT Юлія Орлова опублікувала на сайті видавництва лист-звернення до української та світової спільноти. Одним із його пунктів було прохання поширювати інформацію про російські злочини в Україні, «особливо ті, які спрямовано проти  нашої культурної спадщини».

Правдива інформація не менш важлива за ракети та артилерійські снаряди, тому наш ворог і вкладає в ІПСО та пропаганду величезні кошти. Але є і хороша новина: не тільки держава, а й кожен українець або будь-яка людина, якій не байдужа доля нашої країни, може протидіяти цьому і, як приклад, хочемо навести ось такий цікавий факт: автори книги «Залізна вдова» Сіжань Джей Джао завдяки соцмережам (їх теґнули в коментарях) впізнали  свою книгу. Вони зв’язалися з видавництвом для додаткової інформації та у себе на сторінці поширили список усіх загиблих працівників друкарні з реквізитами для допомоги. Одна позначка в коментах — і мільйони людей з усього світу дізнались про цей жахливий злочин рф.

Дуже часто волонтерські збори закінчуються словами «малих донатів не буває», це також справедливо і для поширення правдивої інформації про російсько-українську війну у будь-який спосіб, тож долучаймось!

Повний текст листа-звернення тут: версія українською, версія англійською