Видавничий дім «Академперіодика» Національної академії наук України за сприяння Науково-видавничої ради НАН України починає відкривати доступ до книг із проєкта «Наука для всіх».

Акцію «Відкриваємо «Науку для всіх» розпочато до XV Фестивалю науки в Україні та з нагоди Дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження — раз на тиждень ми відкриватимемо доступ до однієї з 22 книг із цього проєкта:

Алмазно-абразивна обробка: як подолати усталені міфи (Лавріненко В., 2021)

Астрономія. Самовчитель (Боровик В., Крячко І., 2019) + Популярна астрономія (Каміль Фламммаріон, 2019)

Надтверді матеріали: посібник для допитливих (Лавріненко В., 2018)

Як народжується слово (Клименко Н., 2017)

Ідея суспільності: політична філософія в Україні ХІХ століття (Волковський В., 2017)

Біогеоміка. Екосистеми світу в структурі біосфери (Протасов О., 2017)

Дивосвіт металів (Кондратюк С., Геллер О., 2015)

Що розповідають та приховують археологічні пам’ятки (Роздобудько М., 2015)

Доба «їзмів»: модернізм та авангардизм у західноєвропейській літературі першої половини ХХ століття (Волощук Є., Бегун Б., 2014)

Гірнича справа. Дорога завдовжки у тисячоліття (Нагорний В., Глоба В., 2014)

Радіонуклідна аномалія (Кузьменко М., 2013)

Геологія і ми (Латиш І., Падалка І., 2010)

Місяць на небі… (Кислюк В., 2009)

Чорноморські береги України (Зайцев Ю., 2008)

Сергій Виноградський — передовий мікробіолог світу (Рослицький Є., 2008)

Місячна одіссея (за ред. Я. Яцківа, 2007)

Хіміки жартують (Ковтун Г., 2007)

Вітаміни в здоров’ї людини (Пархоменко Ю., Донченко Г., 2006)

От Урала до Карпат (Латыш И., 2006)

Про хіміків (Ковтун Г., 2006)

Радиоволны рассказывают о Вселенной (Брауде С., Конторович В., 2005)

Ботанічні зошити або дванадцять подорожей у світ рослин (Ситник К., Галузинська В., 2004)

 

Серію «Наука для всіх» було започатковано 2004 року з метою популяризації наукових знань і представлення широкому загалу здобутків вітчизняних науковців у найрізноманітніших галузях знання. У гарно ілюстрованих книгах із серії працівники наукових установ Академії легко й доступно розповідають про цікаві факти, напрацювання, тенденції в астрономії й астрофізиці, біології, матеріалознавстві, хімії, екології, геології, філософії, літературознавстві.

Викладаючи ці книги у відкритий доступ, ми мріємо залучити не тільки нових читачів і зацікавити майбутніх науковців, але й віднайти нових авторів, готових допомагати усім охочим опановувати нові знання.

Отже, розпочинаємо… Відкриває серію книга «Ідея суспільності: політична філософія в Україні ХІХ століття» Володимира Волковського, співробітника Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України.

Для того, щоб Ви могли уявити собі, про що ця книга, найліпше дати слово авторові:

«Історія цієї книги могла б слугувати найкращим (нехай і дещо ліричним) поясненням, для чого і навіщо сама книга була написана. Це — історія відкриттів… джерелом натхнення були сучасні події, ідеї, теми та дискусії, що хвилювали українське суспільство <протягом 2010—2015 рр.>. Баталії на шпальтах газет, інтернет-сайтів, а ще більше в розлогих дебатах у соціальних мережах несподівано знаходили своїх «відданих дописувачів» серед відомих мислителів України ХІХ століття. Михайло Драгоманов, Іван Франко, Микола Максимович — звучали як відповідь на чергову новину чи допис, як живі учасники сучасної полеміки…

Українське суспільство зіткнулося з агресивною війною за політичну ідентичність та історичну пам’ять, війною інформаційною, що перейшла в гарматну. Досі перед українським суспільством стоять складні питання про завершення модернізації, визначення власної ідентичності, осмислення складної історичної пам’яті та формування інтегрального проєкту майбутнього.

Ця книга, власне, і присвячена цим складним питанням життя українського суспільства. На позір, у ній ідеться про ХІХ століття та історію політично-філософської думки в Україні. Проте мова піде про ті проблеми, що були поставлені тоді і з якими справу ми маємо досі».

Зі святом Науки, шановні читачі, і приємного Вам дозвілля із нашими книгами!